Vojenský veterán Bratislava
Vianočné posedenie v PK OS SR Bratislava
Vianočné posedenie v PK OS SR Bratislava

Rada o. z. VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA 14. 12. 2017 pripravila, ako každý rok pre svojich členov tradičné posedenie pri predvianočnej kapustnici, ktorú zabezpečil predseda združenia plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA. Otvoril posedenie s tým, že všetkých privítal a v krátkosti zhodnotil činnosť za rok 2017.

“Vo funkcii som len od marca tohto roku. Funkciu som prevzal po plk. v. v. Ing. Pavlovi BADOVI, ktorý bol spoluzakladateľom ešte Klubu ZV SR Bratislava a úspešne pretransformoval klub na združenie. V mene nás mu chcem aj takto poďakovať za všetko, čo urobil a zaželať mu všetko najlepšie”. uviedol predseda. Na záver hodnotenia vyslovil myšlienku a nádej súčasne, aby sa do činnosti združenia zapojilo v budúcom roku viac členov, – ”aby všetko nebolo len na Rade združenia.”

Po týchto slovách už nastala vianočná chvíľa pri vianočnom stromčeku s rozvoniavajúcou záhoráckou kapustni-nicou. A s niečim, čo zahrialo viac ako polovicu našich členov (v súčasnosti máme 87).  Plné taniere kapustnice s klobáskou, údeným mäskom, so smotanou i bez nej dráždili chuťové kanáliky … Z termosky kapustnica mizla jedna radosť s výborným záhoráckym chlebíčkom … A vtedy skvelú náladu vojenských priateľov, spolubojovníkov, ale aj menej známych členov medzi sebou slávnostnou miestnosťou klubu na Dulovom námestí sa šírili spomienky na chvíle aktívnej vojenskej služby vo vojenských útvaroch bývalej ČSĽ A, v Armáde SR, ale aj v súčasných OS SR (i keď v nich nás už slúžilo minimum).

Ale hovorilo sa aj o rodinkách, deťoch, vnúčatách, aj o zdraví, ktoré majú mnohí podlomené… Pozitívne je, že všetci pozerajú do budúcnosti a na najbližšie roky s úsmevom  a optimizmom. A to je najdôležitejšie poznanie z predvianočnej kapustnici … Silné stisky rúk silných chlapov znamenali aj nádej, že sa o rok opäť spolu stretneme …

Jedinej žene Daniele GLITTOVEJ, ktorá je členkou nášho združenia, predseda združenia venoval kytičku kvetov …

Súčasťou vianočnej kapustnice bolo odovzdávanie Bahoželaní k životným jubileám od 65 do 85 roku… odovzdával predseda o.z. plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA:

55 – Roman LAML

60 – Juraj BOOLECH, Ivan MIČIAN, Miroslav RYBÁR, Ladislav CSALÁDI,

65 – Jozef KAVECKÝ, Marián ĎURINA, Jaroslav LACHKOVIČ, Milan FALTIN, Jozef RICHTÁRECH,  

Juraj KAYSER, Štefan CHŇAPEK,

70 – Dušan PAŠEK, Vladimír SLOVÁK, František MEJZLÍK, Ladislav MAGDOLEN,

75 – Pavol BADA, Jozef HALAPIN, Jozef ARTIM,

85 – Karel BLÁHA 

 

Atívnym členom o.z VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA – za významný rozvoj združenia a aktívnu pomoc pri organizovaní akcií – MEDAILU o.z. VVB:

Milan SOBEK, Ivan KVAČKAJ, Jaroslav JUNEK, Marián ĎURINA, Dušan MAJERČÍK, Július KOVÁČ,

Milan KOLEN, Ľubomír DUBEŇ, Jozef PODMANICKÝ, Jaroslav JÁNOŠKO, Ľudovít LETOŠČÁK

 

Text a foto – plk. v.v. Ing. I. Kvačkaj

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

 

Viac fotografií najdete tu:   (po otvorení stačí kliknuť na prvú fotku a potom klikať na šipky v hornej časti)

http://salib.rajce.idnes.cz/Kapustnica_2017/

 

Aj vy ste Vojenský veterán? Povedzte nám o tom