Vojenský veterán Bratislava
78.výročie ukončenia 2. svetovej vojny
IMG_6791.jpg
IMG_6794.jpg
IMG_6772.jpg
IMG_6767.jpg
IMG_6781.jpg
IMG_6785-1.jpg
IMG_6787.jpg
IMG_6758.jpg

Dňa 9. mája si Zväz protifašistických bojovníkov, oblastný výbor Bratislava, pietnym aktom pripomenul 78. výročie víťazstva nad fašizmom pri pamätníku na Slavíne. Na uvedenom pietnom akte sa zúčastnili aj viacerí členovia Vojenského veterána Bratislava, ktorí sú zároveň aj členmi našich spolupracujúcich organizácií.
Účastníci sa počas pietneho aktu poklonili všetkým vojakom Červenej armády, ktorí položili svoje životy nielen pri oslobodzovaní Bratislavy, ale aj celého Slovenska. Medzi čestnými účastníkmi pietneho aktu boli aj dvaja priami účastníci odboja – Anna Bergerová a Karol Kuna. Ďalším významným účastníkom pietneho aktu bol Ivan Pasternák, ktorý spolu s mamou utiekol zo zberného tábora, pred transportom do koncentračného tábora. Pietny akt otvoril predseda Oblastného výboru SZPB Bratislava, pán Martin Krno a s hlavným príhovorom vystúpil člen Ústrednej rady SZPB, Jozef Ťažký.
Rada Vojenského veterána Bratislava vyslovuje veľké poďakovanie všetkým členom a sympatizantom VVB, ktorí sa dňa 9.5.2023 v hojnom počte zúčastnili tohto pietneho aktu pri pamätníku na Slavíne a položením kvetov si dôstojne uctili 78. výročie víťazstva nad fašizmom.

 

Aj vy ste Vojenský veterán? Povedzte nám o tom