Vojenský veterán Bratislava kapitána Jána Francisciho
OPUSTIL NÁS NÁŠ SPOLUBOJOVNÍK MJR. V.V. ŠTEFAN CHŇAPEK
OPUSTIL NÁS NÁŠ SPOLUBOJOVNÍK MJR. V.V. ŠTEFAN CHŇAPEK

Dňa 23. novembra 2021 nás opustil vo veku nedožitých 69 rokov  náš kolega, spolubojovník a priateľ,

major v. v. Štefan CHŇAPEK

Narodil sa 25. 12. 1952 v obci Jarok, okr. Nitra.
V služobnom pomere vojaka bol od 1. 8. 1972 do 31. 12. 1995. Vojenskú službu vykonával u ženijného vojska, ale aj u pluku civilnej obrany a iných útvarov. V závere vojenskej kariéry pracoval na úseku kultúrne výchovnej a sociálnej činnosti.

Vojenské ocenenia:
Za službu vlasti, 1980
Za zásluhy o obranu vlasti, 1986 
Pamätná medaila ženijného vojska, 2015
Pamätná medaila MO SR, 2015

Od o.z. VVB obdržal všetky ocenenia za svoju kvalitnú a obetavú prácu v prospech vojenských veteránov .

 Bol  členom výboru o. z. Združenie pontonierov a ženistov a v súčasnosti bol tajomníkom a administrátorom webovej stránky o. z. Vojenský veterán Bratislava.
V obidvoch organizáciách sa a
ktívne  podieľal na propagácii ozbrojených síl, svojou činnosťou podporoval významné udalosti v histórii SR, pravidelne organizoval a zúčastňoval sa akcií kladenia vencov na významných výročiach. Jeho strata je nenahraditeľná aj pre naše občianske združenie.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine zosnulého kolegu.

Smútočný obrad sa bude konať v krematóriu v Bratislave dňa 2.12.2021 o 9.30 hod.

Upozorňujeme, že smútočného obradu sa môžu zúčastniť v zmysle platných nariadení len priamy príbuzní. Naše občianske združenie si uctí pamiatku nášho kamaráta na najbližšom zasadnutí rady o.z. VVB.

ČESŤ JEHO PAMIATKE !

stiahnut-1-1.jpg
IMG_20210826_140442-scaled.jpg
DSC09491-scaled.jpg
IMG_20210721_132744-scaled.jpg
IMG_20210721_132836-scaled.jpg
IMG_9923.jpg
IMG_9505.jpg
DSC04694.jpg
4 Komentáre
 • by Jozef Kavecký Odoslané 25. novembra 2021 21:08

  Vážení priatelia z o. z. VVB dovoľte mi, aby som vyjadril úprimnú a hlbokú sústrasť rodine po zosnulom pánovi majorovi Štefanovi CHŇAPEKOVI a všetkým členom o. z. VVB. Poznal som v pánovi majorovi zanieteného člena nášho združenia, ktorý aktívne, iniciatívne a zodpovedne riešil problémy združenia a bol nezastupiteľným členom výboru. Podieľal sa svojou prácou na chode našej organizácie. Bol pri všetkých dôležitých udalostiach, ktoré sa v združení odohrali. Budeš nám veľmi chýbať.
  Česť Tvojej pamiatke Štefan.
  plk. v. v. Ing. Jozef KAVECKÝ, predseda OZ DELOSTRELEC.

 • by Juraj Kayser Odoslané 25. novembra 2021 21:28

  Veľmi smutná správa. Odišiel dobrý kamarát a kolega. Aktívne sa podieľal na plnení úloh pri založení nášho o.z. Vojenský veterán Bratislava ako administrátor. Zvládol náročnú administratívnu prácu. Pravidelne sa zúčastňoval našich akcií doma aj v zahraničí. Napriek tomu, že bol administrátor aj v Združení pontonierov a ženistov zvládal svoje úlohy.
  Štefan budeš veľmi chýbať. Ďakujeme. Česť Tvojej pamiatke.
  Juro

 • by Ivan Kvačkaj Odoslané 25. novembra 2021 22:01

  Opustil nás bez slova rozlúčky mjr. v.v. Štefan CHŇAPEK… Poznal som ho dlhé roky, pretože okrem priateľa v zbrani sme boli a stále sme a budeme susedia na Jiráskovej ulici v Petržalke, ja na vchode číslo dva a on na čísle štyri … Stretávali sme sa nielen na akciách ako členovia občianskych združení, ale aj na chodníku pred našim domom… Predebatovali sme o všeličom dlhé minúty, aj o zdraví, ktoré nám obidvom sťažovalo život… Ale vždy sme boli optimisti…
  Žiaľ, už nikdy mu nezakývam, či vojensky nepozdravím z chodníka na tretie poschodie, na balkón… už len do nekonečného neba …
  už nikdy nebudeme “ kecať “ pri vínku alebo chutných haluškách v neďalekom Flipe…
  už nikdy nebude tak, AKO BOLO … už nikdy …
  Vyjadrujem úprimnú sústrasť manželke, dcéram a vnúčatám… Je to pre nich veľká strata a my, ako aj ja, sme s vami, Štefanova rodina …
  Česť Tvojej pamiatke a záslužnej práci počas Tvojho pestrého života na prospech Tvojej vlasti, ktorú si tak miloval…
  Nech Ti je jej zem ľahká… ODPOČÍVAJ V POKOJI … Budeš tu chýbať… Aj ja TI ĎAKUJEM, že si tu, medzi nami, B O L …a v spomien-
  kach stále budeš…

 • by JUDr. Marián ĎURINA Odoslané 26. novembra 2021 7:24

  Prosíme o vyjadrenie hlbokej ľútosti nad nečakaným odchodom nášho kolegu mjr. v. v. Štefana CHŇAPEKA. So zármutkom sme prijali túto smutnú správu. Radi by sme prostredníctvom tohto webu tlmočili našu kondolenciu smútiacej rodine a prejav účasti a podpory všetkým priateľom a známym, ktorých táto udalosť bolestne zasiahla. Veľa sily na prekonanie toho jediného, čo nemôžeme nikdy zmeniť.
  Prijmite úprimnú sústrasť vo Vašom hlbokom zármutku.

  ČESKÁ A SLOVENSKÁ OBEC DELOSTRELECKÁ
  JUDr. Marián Ď U R I N A, generálny sekretár

Pridaj komentár

Tvoj e-mail nebude zverejnený. Hviezdičkou označené polia sú povinné.

Aj vy ste Vojenský veterán? Povedzte nám o tom