Vojenský veterán Bratislava kapitána Jána Francisciho
Koncert INTEGRÁCIA 2018

 Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave patril po celý deň 10. 10. 2018  10. ročníku Nadnárodného charitatívneho koncertu INTEGRÁCIA DETÍ 2018. V dopoludňajších hodinách štadión obsadilo 10 000 detí, ktoré sa mohli stretnúť s hokejistami SR, ale hlavne s futbalovými reprezentantmi Slovenska.

 V podvečerných hodinách zimný štadión patril 3. ročníku koncertu INTEGRÁCIA 2018, ktorý zase spájal ľudí každého veku, ale hlavne seniorov. Integrácia je o dennodennej pomoci deťom i dospelým a umožňuje vstúpiť do ich krehkého sveta a ukázať cestu k vzájomnej tolerancii a porozumeniu. Tieto a ďalšie myšlienky sa niesli štadiónom, ktoré boli ešte zvýraznené speváckymi hviezdami Slovenska.

O. z. VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA včas vyzval svojich členov a s nimi i rodinných príslušníkov, aby sa zúčastnili tejto charitatívnej akcie, ktorá už tradične má veľmi dobrú atmosféru, ktorá bola spečatená hudobnými vstupmi. Žiaľ, z našich členov využili túto možnosť len traja členovia František Mejzlík, Ivan Kvačkaj, ktorí pozvali svoje manželky a rodinných príslušníkov, Štefan Škrabák a manželka administrátora Eva Chňapeková. Mrzí to o to viac, že vstup bol voľný, bez vstupného a boli organizačne zabezpečené miesta. Organizátori odovzdali pre každého návštevníka biele tričko s logom INTEGRÁCIA 2018. Program moderovala Katarína Brychtová a úvod obstaral vstupom i pesničkou Štefan Skrúcaný. Vo výbornej atmosfére sa na doskách, ktoré znamenajú svet, postupne vystriedali ABBA SLOVAKIA, Marcel a Petra ZMOŽKOVCI, Otto WEITER, Andrea FISHER, Heidi JANKU, Sisa SKLOVSKA a zvlášť, ako vždy, rozprúdila náladu a atmosféru nenahraditeľná a neopakovateľná Eva MÁZIKOVÁ. Zazneli slovenské hity minulosti, ktoré spievali so spevákmi a speváčkami hlavne seniori. Súčasťou podujatia bolo aj odovzdanie finančných darov na zlepšenie zdravotného stavu  ťažko postihnutým deťom i dospievajúcim mladým ľuďom. Na záver programu vystúpila Vojenská hudba OS SR, ktorej vystúpenie bolo tiež odmenené potleskom, až aplauzom. Program zaznamenávala RTVS a plánuje ho vysielať počas vianočných sviatkov.

In-1.jpg
In-2.jpg
In-3.jpg
In-6.jpg
In-7.jpg

Večer hudby, slova a hlavne výbornej atmosféry a porozumenia ľudí rôzneho veku sa skončil oveľa neskôr, ako bolo plánované organizátormi. Bolo by preto dobré, aby sa o rok zúčastnilo akcie viac členov VVB aj s rodinami. So vstupenkami nebol a nebude problém, pretože hostesky organizácie  zavedú návštevníkov podujatia do stanovených sektorov. Na záver jedna zaujímavosť – akcia sa konala bez prísnych kontrol, čo znamená dôveru organizátorov k návštevníkom. A to si treba ceniť z obidvoch strán…

Text a foto: plk. v. v. Ing. Ivan Kvačkaj – hovorca o. z. VVB

Aj vy ste Vojenský veterán? Povedzte nám o tom